Mám nové hobby. Začala som čítať knihy a zistila som, že ma to FAKT baví. Okrem toho, že ma to skutočne chytilo, je to aj zmysluplne strávený voľný čas, rozširujem si tým slovnú zásobu, hlavne tú v angličtine, keďže čítam knihy, ktoré sú väčšinou písané v angličtine. No a posledné 3 knihy, ktoré som v posledných týždňoch prečítala výrazne pomohli aj môjmu work-life balansu. Tak som sa rozhodla, že sa s nimi podelím aj s vami na mojom blogu.

Moje knižné okienko

Už minulý rok som si dala záväzok, že budem viac čítať. Bohužiaľ minulý rok sa mi to kvôli množstvu štúdia časovo nie celkom podarilo. Ale tento rok je to už o niečom úplne inom. Od prvého dňa nového roka som sa do toho intenzívne pustila a okrem toho investujem oveľa viac peňazí do kníh. Respektíve je to po prvý krát čo som do kníh začala investovať peniaze každý mesiac. Aké knihy teda čítam? Ak čakáte, že poviem romantické romány typu: Rosamunde Pilcherová, tak ste na poriadnom omyle. Na romány som ja nikdy nebola. Od kníh skôr očakávam, že ma motivujú k lepším výkonom, k plneniu si snov, práci na osobnom rozvoji, učeniu sa ako žiť život viac v rovnováhe. Rovnováhe medzi prácou a osobným životom.

3 topky

  • Michal Truban: Support: Túto knihu som veľmi chcela a nakoniec mi ju na moje obrovské prekvapenie priniesol Ježiško:). Michal je človek, ktorý ma neuveriteľne inšpiruje. Sám vybudoval mega úspešný biznis, ktorý nedávno predal. Zaujíma sa o veci verejné, má zdravé a hlavne skvelé nápady ako zmeniť Slovensko k lepšiemu a nielen že o nich rozpráva, ale aj koná. V tejto knihe Michal krok za krokom popusije ako zakladal Websupport a dáva návod ako si každý z nás a vás môže tak isto vybudovať úspešné podnikanie.
  • Justin Kleon: Show Your work: Tak táto je v angličtine. A dáva návod ako svoju prácu dostať medzi ľudí, ako ju predstaviť spoločnosti. Vtipná ale zároveň mimoriadne motivujúca a ešte k tomu pri nej dokážete dokonale vypnúť zo stresu celého dňa. Naozaj lepšie ako pozerať TV.
  • Mark Manson: Subtle way of not giving a f.ck: Napriek jej pre niekoho až príliš kontroverzným názvom mi táto kniha dala veľmi veľa. Bol to práve jej “na hrane” názov, ktorý ma natoľko zaujal, že som si ju jednoducho musela kúpiť. Dobre som urobila. Jednoznačne jedna z najlepších kníh, aké som vôbec čítala. Jej autor vysvetľuje ako žiť skutočne šťastný a naplnený život sebe vlastným: “no bullshit” štýlom. Je vtipná, smutná, pravdivá, zaujímavá. No jednoducho kúpte si ju a presvedčte sa sami.

Všetky tri vyššie spomínané knihy som dala každú za týždeň a to sa u mňa ešte nikdy predtým nestalo. To je znak, že sú to fakt skvelé kúsky a skutočne ich odporúčam aj vám!

Mohlo by sa vám páčiť:

Facebook
Instagram