Každý pozná pojem pohyb. Je prejavom, že žijeme, v akom stave je naša myseľ a v akom stave sú naše orgány. Či už vnútorné alebo vonkajšie.

No bohužiaľ čím viac technológie, technických výdobytkov  a komfortu nám dnešná doba ponúka, tým menej sa chceme hýbať a hýbeme. 

Pohyb je však paradoxne to, čo má na našu psychickú pohodu značný a značne pozitívny vplyv. 

POHYB= ŠŤASTIE A DOBRÝ POCIT

Fyzická aktivita patrí resp. mala by patriť medzi základné piliere života každého človeka. Rovnako ako potreba jesť alebo piť. Bohužiaľ, realita je inde. Svedčia o tom mnohé čísla a výskumy obezity detí ako aj dospelých, množstvá ľudí žijúcich s cukrovkou typu 2 a úmrtí v dôledku obezity. 

Ľudia sú jednoducho pohodlní a vždy si vyberali a aj budú vyberať cestu menšieho odporu. Aj preto existujú rôzne “prístroje”, ktoré s vašimi svalmi trasú aby simulovali pohyb alebo tabletky, ktoré vám vraj “zaručia” postavy modeliek. Toto všetko bez akéhokoľvek pohybu.

Dokonca sa ešte stále nájde množstvo ľudí, ktorí za takéto hlúposti dobrovoľne vyhodia peniaze. Len aby sa náhodou nemuseli hýbať. 

Pritom pohyb je pre ľudský organizmus úplne prirodzený. Inak by sme neboli schopný chodiť. Práve chôdza je pre nás tým najprirodzenejším možným pohybom. 

Ale pohyb výrazne prospieva aj duševnému zdraviu a psychike. Prináša nové podnety a zážitky, zmenu od každodenného stereotypu, nové výzvy, pomáha odbúravať strach a negatívne emócie. 

Človek sa začína úplne inak (viac pozitívne) vnímať, má viac sebaistoty, energie, prekypuje dobrou náladou, viac stíha a je vo všeobecnosti oveľa viac “v pohode”. 

Pravidelné cvičenie a to nemyslím iba to vo fitku ale akýkoľvek fyzický pohyb či už behanie, bicyklovanie, obyčajná chôdza, plávanie alebo lyže pomáha našej hlave lepšie sa vysporiadať so stresom, zlepšuje náš spánok a my máme viac motivácie na plnenie svojich snov a cieľov. 

Človek, ktorý sa hýbe sa stáva zdravo sebavedomým, je emočne vyrovnanejší a sebaistejší. 

Tak čo, potrebujete ešte nejaký dôvod na to, aby ste sa začali pravidelne hýbať? Pohyb je život a bez pohybu nie je život to pravé!

Mohlo by sa vám páčiť:

Instagram
LinkedIn