Blogovanie je jednoducho cool! V dnešnej dobe bloguje už takmer každý a o takmer všetkom. K dispozícii tak máme nenormálne množstvo informácií, článkov, inforgrafík, fotografií či videí a najnovšie aj “storiek” a my máme problém vyselektovať koľko a čo vlastne nielen čítať, ale vnímať ako dôveryhodné a čo brať skutočne vážne a ako dobrý zdroj pomoci či rady.

Ja osobne to vnímam tak, že pre mnohých ľudí je bohužiaľ blogovanie len niečo, z čoho sa dá pomerne rýchlo vyťažiť najmä finančne. Bohužiaľ je až príliš veľké množstvo blogov, ktoré existujú iba preto, aby svojim majiteľom alebo zakladateľom prinášali finančný zisk na úkor ich čitateľov. Obsah, ktorý okolo kvality ani nešiel, má pre čitateľa nulovú hodnotu a častokrát je bulvárny alebo obsahuje informácie, ktoré sa vôbec nezakladajú na pravde.

Čo je to blog?

Blog je jednoducho priestor na internete, kde človek môže vyjadriť svoj názor, písať a publikovať svoje myšlienky alebo poskytovať odborné či rady z oblasti, v ktorej je odborníkom s cieľom pomôcť či edukovať svojich čitateľov.

Samozrejme, že blogovanie sa môže stať aj plnohodnotnou prácou a človek, ktorý sa blogovaniu venuje, tak môže zarábať len tým, že píše. No ak to s blogovaním myslíte skutočne vážne a neberiete to len, ako spôsob ako rýchlo zarobiť pričom vám absolútne nezáleží na vašich čitateľoch bude to chcieť veľa tvrdej práce, odhodlania, samovzdelávania sa a samozrejme obrovskej miere trpezlivosti.

Ak ste čakali, že sa stanete slávnym a bohatým blogerom z noci na deň, sklamem vás. Nestanete. Možno sa bohatým nestanete nikdy ale presne preto to sem píšem. Peniaze NESMÚ byť za žiadnu cenu primárnou motiváciou žiadneho blogu.

Sú, resp. môžu sa stať len veďľajším benefitom pre človeka: bloggera, ktorý sa blogovaniu svedomito a poctivo venuje.Jednoducho na pravidelnej báze skutočne tvorí veľmi kvalitný obsah ktorým chce ľuďom niečo povedať a tí ľudia to chcú aj počuť.

Prečo blogovať?

Prečo nie:). Ale okrem toho, ešte preto, pretože máte ľuďom čo ponúknuť, ste odborníkom alebo odborníčkou na tému, ktorú vaši čitatelia ocenia, téma, ktorá momentálne rezonuje v spoločnosti.

Je tiež dôležité aby ste blogovali pravidelne. Vaši čitatelia si postupne zvyknú, že sa môžu tešiť na nový obsah vždy v určitý deň alebo čas.

Pravidelne svojich čitateľov prekvapujte. Či už je to obsah v inej forme ako písanej: napríklad skvelou infografikou, e-bookom zdarma, pekným vlogom alebo rozhovorom s osobnosťou či odborníkom na danú tému či problematiku.

Mohlo by sa vám páčiť:

Facebook
Instagram