Dosť veľa.

Umelá inteligencia rozhodne nie je nič nové pod slnkom a pomerne spokojne s ňou spolunažívame už nejaký ten piatok. 

Či chceme alebo nie, treba uznať, že nám skutočne život v mnohých ohľadoch zľahčuje. Zoberme si napríklad taký zákaznícky servis mnohých spoločností. Tam, kde sme problémy v minulosti museli riešiť telefonicky, nám dnes stačí keď ak si vymeníme zopár viet s chatbotom alebo správ cez WhatsApp či Messanger a problém je často vyriešený v priebehu niekoľkých minút a bez čakania na linke. Rovnako je umelá inteligencia nápomocná napríklad pri hľadaní nového bývania. Vďaka nej si vieme veľmi jednoducho pozrieť ako bude v budúcnosti vyzerať náš dom či byt aj keď ešte možno ešte vôbec nestojí. 

To sú len dva príklady z mnohých no určite viete, kam tým smerujem. 

Ako ale dokáže AR (artificial intelligence) pomôcť udržať človeka v top forme? Možností je hneď niekoľko.

Top forma vďaka umelej inteligencii

Možno to znie odstrašujúco ale umelá inteligencia je skutočne ideálnym riešením ako sa ľudia v dnešnej digitálnej a mimoriadne časovo náročnej dobe dokážu udržať fit. Vôbec sa toho netreba báť. Práve naopak. Je to niečo, čo by ste určite mali vyskúšať. 

Čo je najčastejšou výhovorkou ľudí, ak sa ich spýtate či sa pravidelne venujú cvičeniu? 

Nemám čas chodiť do fitka prípadne nestíham chodiť vtedy, kedy sú moje obľúbené hodiny. 

Instantné riešenie: Umelá inteligencia. V mnohých fitkách na to už prišli. Zatiaľ je tento trend rozšírený hlavne mimo našich hraníc ale prvé lastovičky sa začínajú objavovať už aj u nás. 

Celé to spočíva v tom, že do fitka prídete vtedy, kedy chcete vy a vaša obľúbená hodina bude čakať na vás. Volá sa to: On demad training, teda v preklade tréning vtedy, kedy chcete vy, teda na vyžiadanie.

V miestnosti nie je žiaden tréner ale obrovská obrazovka s vašim obľúbeným tréningom a vy jednoducho makáte podľa tejto väčšej než bežnej “telky”. Možno budete namietať, že to nie je ani zďaleka tak motivujúce ako keď vás hecuje sám tréner ale nie je to pravda. Tréningy sú nastavené tak, aby vás donútili doslova “vypľuť dušu”, spolu s motivačnou hudbou či ukážkami realisticky vyzerajúceho terénu, vďaka ktorému si skutočne myslíte, že ste naozaj tam.

Niektoré fitká zašli ešte ďalej a pridali aj možnosť využiť okuliare virtuálnej reality aby ste mali zo svojho tréningu  aj zážitok.

Zlé počasie je ďalšou populárnou výhovorkou, ktorú ľudia radi používajú aby sa vyhli cvičeniu a nevyzerali pritom lenivo. Ani tá však už vďaka umelej inteligencii neobstojí. Prostredie na cvičenie je totiž tak dokonalé, že vy máte pocit, že ste v kontakte s predmetmi či terénom, ktoré v realite okolo vás nie sú: napríklad také kopce. 

Vyzerá to asi takto:

Mňa osobne by toto fakt motivovalo. 

Presne to isté si môžete dopriať aj v pohodlí domova a takýto profesionálny tréning si dopriať v obývačke alebo na dvore, kedykoľvek budete mať čas vy. Stačí vám k tomu smartfón s appkou, smart TV alebo počítač. Mnoho fitiek ponúka mobilné appky (často dokonca úplne zadarmo) a keďže veľa ľudí už doma vlastní aj okuliare s virtuálnou realitou, v podstate nie je o čom. 

Jediné, čo technológia zatiaľ nahradiť nedokáže je chcieť pre zmenu životného štýlu niečo urobiť. 

 

Mohlo by sa vám páčiť:

Facebook
Instagram