Povedzme si to otvorene. Rok 2020 bol pre mnohých ľudí jedným slovom trápenie. Celosvetová pandémia skomplikovala život asi každému človeku, firme, organizácii atď. Hovorí sa o nejakom “novom normále”, ktorý si každý vysvetľuje po svojom. Nikto nevedel a nevie ako má túto novú situáciu riešiť a ako sa s ňou vysporiadať. Ľudia sú ale kreatívne typy a mnohí si cestu našli a naučili sa s touto situáciu spolunažívať aspoň v akej-takej harmónii, keďže iné nám všetkým vlastne ani neostáva. No aj napriek jednému mimoriadne psychicky náročnému roku, stojíme na prahu toho ďalšieho. No a práve ten je aj vďaka už dostupnej vakcíne proti vírusu, o ktorom sa nahlas nehovorí veľkým prísľubom k návratu života bez obmedzení. Presne teraz je totiž ten správny čas na plány a uskutočnenie si snov. Niet lepšieho času ako si tieto sny splniť už v budúcom roku. 

Snívanie je zdarma ale úspech je drina

Všetci snívame a teda mali by sme. Je to totiž zdravé a úplne ľudsky prirodzené. Niet divu, že veľa ľudí sníva o exotickej dovolenke, o výhre v lotérii, o novom aute. No sú aj iné typy snov. Sen o vlastnom podnikaní často patrí medzi tie najčastejšie. 
Byť sám sebe šéfom znie mega. Sloboda, samostatné rozhodovanie, vlastný spôsob práce a hlavne vlastný nápad. Toto všetko sú atribúty, ktoré lákajú ľudí zakladať si vlastné biznisy. Na to ale treba buď narodiť sa do rodiny, kde sa úspešný biznis dedí a posúva z generácie na generáciu alebo si úspešný biznis vybudovať od nuly. Nie je to proces, ktorý sa dá stihnúť cez noc a pravdepodobne ani za rok ale určite sa to dá. Dôkazov je množstvo. Aj na Slovensku. Značky ako PowerlogySli.do alebo Mile sú živými dôkazmi úspechu šikovných Slovákov, ktorí mali skvelý nápad a vydržali. 

Určite sa v tomto bode pýtate, prečo to tu všetko vypisujem. 

No pretože aj mňa tieto myšlienky začali v poslednej dobe dosť intenzívne prenasledovať. Dokonca až do takej miery, že sa v noci niekoľkokrát budím. Tak som si povedala, že to skúsim aj ja. Skúsim si v budúcom roku splniť jeden grand plán. Sen o vlastnom podnikaní. Všetky moje doterajšie kroky: štúdium digit. marketingu, vlastný web, YouTube kanál. To všetko postupne smeruje k niečomu väčšiemu, dlhodobejšiemu a veľmi chcem veriť už trvalému splneniu si môjho ultimátneho (kariérneho) sna. Byť jedného dňa sama sebe šéfkou. Robiť to, čo ma celý život baví a sprevádza. Robiť niečo, čomu na 1000% verím. 

Viac zatiaľ prezrádzať nechcem. Nechcem to zakríknuť, ale už teraz začínam robiť prvé kroky k tomu, aby sa mi aj tento môj sen možno nie úplne splnil ale začal sa aspoň čiastočne plniť. 

Všetkým, ktorí majú podobný sen ako ja chcem týmto odkázať. Nebojte sa a choďte do toho. Na konci svojho života budete totiž ľutovať len to, čo ste neurobili alebo to aspoň neskúsili. 
Mohlo by sa vám páčiť:

Instagram