KRÍZA S POZITÍVAMI

Korona kríza je na Slovensku zdá sa za nami. (Dúfajme). No a ja som si po opäť raz mega náročnom období našla čas aj na tento môj milovaný no bohužiaľ trošku zanedbávaný blog. Okolnosti niekedy jednoducho nepustia. Bolo to náročné obdobie. Či už psychicky alebo čo sa množstva práce týkalo. No je to zatiaľ preč. 

Nebola však tá korona vo všetko nutne iba zlá. Veľa vecí ma aj naučila. To by som teda od krízovej situácie veľmi nečakala ale hold, je to tu. 

Tak reku vám to tu spíšem:). Možno niekoho aj inšpirujem. Keďže sa ale celý tento blog zameriava iba na cvičenie a zdravý životný štýl, inak to nebude ani teraz.

FITKO MI NETREBA 

Aby som to ale uviedla na správnu mieru. Crossfitu som sa nevzdala. Zatiaľ som sekla iba so skupinovkami vo fitku. Ako absolútne nič proti nim nemám, ale keďže počas krízy začal každý buď: 

  • kváskovať
  • piecť a variť
  • cvičiť doma alebo…..
  • livestreamovať

ja som sa rozhodla skúsiť tú tretiu možnosť. Livestreamovanie mám  zatiaľ v dlhodobejšom pláne:) (Watch this space, ako sa hovorí)

Na Instagrame som najprv začala sledovať fitness profily, kde bolo kopu inšpirácie na domáce workouty a verte tomu, že aj doma sa dá rozbiť na totálku. Tiež som neverila 😀

MAKAAAAAAAJ

No a potom začal jeden z mojich najobľúbeješích slovenských trénerov Jany Landl trénovať online. Každý deň liveky na Instagrame zadarmo a neskôr sa z toho stala už taká závislosť, že keď sa Jany rozhodol, že tiež nemôže trénovať grátis donekonečna (každý musí z niečoho žiť a tréneri v podstate prišli zo dňa na deň o robotu), zrušila som moju Multišport kartu a zaplatila som si jeho “liveky” za 6.90 mesačne. Uznajte sami, že 30 dní každodenných tréningov s Janym je jak zadarmo. 

Tieto tréningy cvičím od kedy začala karanténa a ani náhodou nehodlám prestať. Každý deň iný tréning, iná časť tela, sila a kardio na striedačku. Svalovica po takmer každom tréningu. Za mňa není o čom. 

No necvičím len s Janym online. Ďalšia slovenská cvičiteľská topka Olinka Bartalská alias kráľovná HIIT tréningov z Malaciek, tiež trénuje online a jej tréningu sú pre mňa ďalší zaručený masaker, kde na mne neostane ani nitka suchá a ani ten uterák nakoniec:D

Jej online Fit Body tréningy dávam raz, niekedy dva krát týždenne cez jej FB skupinu.

Tiež mega workout a vrele odporúčam. 

No a nakoniec mám ešte aj Les Mills on Demand appku, kde cvičievam tréningy s názvom Pump- silový, Grit- zabijácky 30 minútový HIIT alebo CX, čo je tiež polhodka ale zameraná na stred tela. 

Appka ma vychádza na 15 Eur mesačne. Čiže celé moje mesačné cvičenie doma ma výjde na 22 Eur, nikam nemusím cestovať a platiť cestovné, cvičím kedy chcem ja a mám totálnu pohodku doma. 

Výsledky? Čo tak zatiaľ pozorujem, moja postava a kondička je tuším lepšia ako predtým. 

Všimla som si, že môj zadok asi nikdy lepšie nevyzeral:D

To, myslím, že hovorí za všetko napísané vyššie.

Fit postava a top kondička sa teda dá úplne v pohode dosiahnuť aj doma a s minimom nákladov. Jediné, čo vám k tomu treba je sebazaprenie a vytrvalosť. 

 

Mohlo by sa vám páčiť:

Facebook
Instagram