KORONA A KONDIČKA. DÁ SA TO.

Prišlo aj na mňa kedy som sa zasa po dlhej dobe dostala aj k svojmu pc, blogu a konečne aj novému článku. 

Ten bude, ako inak, veľmi aktuálne venovaný dvom momentálne mimoriadne diskutovaným témam. Korone a kondičke. 

Dá sa vôbec o nejakej kondičke uvažovať, keď sme už tretí týždeň zatvorení doma?

Bez možnosti ísť sa niekam kvalitne športovo vyžiť a zároveň sa tam nestretnúť s xy ďalšími ľuďmi? 

Záleží na uhle pohľadu. Tiež na tom, či to ozaj chcete vy alebo vás do toho niekto núti.

Keď som sa pred troma týždňami dozvedela, že sa fitká úplne zatvoria oblial ma studený pot.

Hneď som si predstavila ako mi moja tvrdo vydretá aká taká kondička odchádza pred očami a svaly ochabujú deň za dňom.

Nevedela som si predstaviť ako sa dá doma rovnako kvalitne zacvičiť ako vo fitku. Tam mám k dispozícii závažia, činky, kettlebelly, expandery a rôzne iné pomôcky a ešte aj ľudí, ktorí mi hovoria čo a ako robiť. 

Človek mieni a korona mení. Aj zmenila. Hlavne moje návyky a snáď nimi inšpirujem aj vás. 

Je neuveriteľné ako dokáže byť človek kreatívny keď chce alebo musí. Lebo jednoducho nemá inú možnosť ísť napr.do toho fitka. 

Hneď som začala prehľadávať YouTube, Instagram a profily rôznych trénerov. Našla som hneď pár, ktoré denne používam počas tejto ešte bohvie ako dlho trvajúcej situácie. 

Instagramové profily, kde si zamakáte ako vo fitku

  • Diana Mirgon: Táto žena má neuveriteľných 48 rokov, 3 deti a artritídu. Napriek tomu dáva na svoj profil každý deň úžasné tréningy na inú časť tela. Stíhate ich do pol hodinky a verte tomu, že ich budete poriadne cítiť ešte pár dní po. 
  • Jany Landl: Známy slovenský tréner sa rozhodol, že nedovolí Slovákom aby počas tejto nedobrovoľnej fitkovej pauzy zleniveli. Každé ráno okrem sobôt o 9.00 robí na svojom Instagram profile live stream hodinového cvičenia. Využíva všetko možné od stoličiek po hrnce, panvice, knihy a toaletný papier ako cvičebné pomôcky. Ak si neviete predstaviť ako sa dá s týmto “náčiním” kvalitne zacvičiť skúste aspoň jeden jeho tréning a presvedčte sa sami. 
  • Simona Kozerawski: Ďalšia známa slovenská trénerka, ktorú som objavila vďaka sledovaniu jednej slovenskej influencerky. Taktiež sa rozhodla uverejňovať online tréningy a tipy na cvičenia. Efektívne cviky zamerané na  zadok a nohy alebo na stred tela, ktoré som už stihla skúsiť a tiež vrelo odporúčam. 
  • Chontele Duncan a Kayla Itsines: Austrálčanky, ktoré na ich IG profiloch sledujú milióny ľudí. Už len pohľad na ich tip top postavičky (po deťoch!!) je samo o sebe motiváciou začať sa  okamžite hýbať. Tiež pravidelne uverejňujú tipy na domáce workouty, ktoré dajú fest zabrať a dajú sa cvičiť bez akéhokoľvek náčinia.

Všetko spomenuté vyššie je zatiaľ úplne ZADARMO.

Fitká však tiež prišli s úžasným nápadom. Možnosťou požičať si náčinie domov za pomerne symbolické ceny. To by som nebola ja aby som to nevyužila:D

Moje momentálne top fitness appky

Odporúčam tiež pozrieť rôzne fitness appky. I keď sú mnohé z nich platené, vždy sa dá využiť ich aspoň sčasti zdarma a to počas súšobnej doby, ktoré mnohé z nich na týždeň či dva ponúkajú predtým ako sa rozhodnete či začnete platiť. 

Ja dosť často využívam Nike Fitness App. Viete si vybrať akú časť tela chcete cvičiť, s alebo bez náčinia. Jednoducho si zamakáte kedy chcete aj keď len na 10 minút. Opäť úplne zdarma.

Momentálne, keďže mám vypožičané nejaké to “profi” náčinie z fitka, tak využívam aj appku Les Mills on Demand. Sú tam skvelé silové alebo HIIT tréningy, ktoré každý deň kombinujem z jedným z vyššie uvedených. Prvých 14 dní je zdarma. Bol by hriech nevyužiť to.

Takže možnosti ako si aj počas korony kondičku udržať sú. Je ich plný internet. Času na cvičenie je momentálne tiež viac ako si vieme predstaviť. Je už len na každom jednom z nás či chceme alebo chceme vymýšľať ďalšie výhovorky ako a prečo sa to nedá. 

 

.

Mohlo by sa vám páčiť:

Facebook
Instagram