Tak ako som pred vyše dvomi týždňami písala, že aj oddychovať treba vedieť, vidíte, že som to aj sama dodržala. Po dlhom čase píšem tento blog lebo som si aj sama potrebovala troška oddýchnuť a venovať sa viac čítaniu kníh, článkov online a športu.

Motivácia na nový rok inak!

Teraz po dvoch intenzívnych týždňoch aktívneho sviatkovania mám kopec novej energie a nápadov, ktoré budem týždeň čo týždeň rozpisovať do článkov. Máte sa teda na čo tešiť.

Stačí si 1. januára otvoriť internet alebo si zapnúť rádio či televíziu. Články, diskusie a relácie či ankety so známymi osobnosťami o ich novoročných predsavzatiach, ako ich tentokrát konečne splniť a podobne.

Ísť proti prúdu

To, že si drvivá väčšina ľudí dáva predsavzatia typu že schudnú, začnú cvičiť, prestanú nezdravo jesť, prestanú fajčiť, začnú viac čítať a menej pozerať telku po večeroch atď. ešte neznamená, že to musíte robiť aj vy. A hlavne, že to akurát pre vás bude fungovať.

Pravdou je, že skôr nebude ako bude. Nedávno som čítala článok práve na túto tému a bol v ňom zaujímavý poznatok.

Predsavzatia, ktoré vznikajú zrovna na prvý januárový deň majú minimálnu úspešnosť. Tie, ktoré ale úspešnosť majú a hlavne dlhodobú sú VAŠE VEDOMÉ ROZHODNUTIA o určitej zmene, ktorú vo vašom živote chcete urobiť a to KEDYKOĽVEK počas roka. Celé je to totiž o zvyku a o reálnom chcení niečo zmeniť a nie o dátume. Vytvoriť nový zvyk trvá 21 dní, teda necelý mesiac čiže možno je dôvodom, prečo mnohí svoje predsavzatia vzdávajú niekedy už v polovici januára je, že jednoducho nevidia výsledky tak rýchlo ako dúfali.

Sila prvého dňa nového roka

To, že sme si zvykli dávať často odvážne predsavzatia hned na prvý deň nového roka je aj preto, lebo takmer všetci ľudia majú v tento deň dovolenku.

Nálada je teda dobrá, ľudia myslia pozitívne, nemajú časovú tieseň, ktorá zvykne byť v bežný pracovný deň a nič ich nestresuje. Začiatok roka je často skvelou motiváciou na zmenu.

Ale! Akonáhle sa ľudia po sviatkoch a dovolenkách vrátia do práce, zhonu každodenného života a riešenia bežných problémov, prvá vec ktorá ide von oknom je PREDSAVZATIE.

Záver teda je. Nedávajte si predsavzatia na začiatku nového roka. Nebude to fungovať. Radšej sa pre zmenu rozhodnite v ktorýkoľvek deň počas roka a hlavne vytrvajte 21 dní. Ak prekonáte túto pomyselnú hranicu a podarí sa vám to počas bežného pracovného týždňa viete, že se práve zmenili štýl života k lepšiemu a nie len na určitý čas.

Mohlo by sa vám páčiť:

Instagram
LinkedIn