To, že žijeme v dobe, kedy je stres už bežnou nielen súčasťou našich každodenných slovníkov ale aj životov je každému známy fakt. Nikoho to neprekvapuje a povedzme si pravdu, nikoho v podstate dnes už vôbec nezaujíma ak poviete, že sa cítite alebo ste vystresovaní. Ľudia sú už dosť pod stresom aj bez toho aby ste im ešte aj vy vešali svoje problémy na nos. Niežeby vás nechceli vypočuť ale jednoducho nechcú vo svojom živote ešte viac stresu a problémov.

Nájsť dnes človeka, ktorý by žil svoj život v rovnováhe, mal pohodovú prácu s minimom stresu je nadľudský výkon. Existuje však niekoľko jednoduchých “hackov” ako si život veľmi jednoducho urobiť krajším. Nie, nemusíte mať ani tučný účet v banke.

Hlavne nech je pohoda

Jasné, že počas pracovného týždňa je celkom fuška násť si čas na oddych ale keď sa chce tak všetko sa dá. Opíšem tu teda pár mojich trikov, ktorými si dokážem spríjemniť moje dni v týždni a navodiť v nich aspoň trocha pohody. Snáď vás tým teda inšpirujem.

  • Vždy dbám nato, aby som mala obednú prestávku, mala ju mimo počítača a trvala hodinu. Obed je pre mnohých Slovákov dôležitou časťou dňa, je to predsa hlavné jedlo dňa! Preto by ste si ho mali vychutnať nie v strese ale v pohode a príjemnej spoločnosti. Zároveň tak strávite hodinu mimo pracoviska, čo určite ocení aj váš mozog.
  • 5-6 krát týždenne hodinu až hodinu a pol cvičím. Mne to pomáha s urdžaním dobrej nálady ale viem, že to nemusí byť to pravé pre každého. Cvičenie je moje hobby , čiže tým chcem povedať aby ste si našli aspoň hodinu denne a venovali sa svojim záľubám. Prídete na iné myšlienky a podporíte kreativitu. Riešenie problémov zrazu nebude až taký problém.
  • Doprajte si “malé” radosti. Napríklad takú masáž alebo kozmetiku raz mesačne. Masáž nie je žiaden luxus. Dokáže zázraky nielen čo sa psychiky ale aj zdravia týka. Uvoľní nahromadený stres z tela, uvoľní myseľ a pomôže detoxikovať telo. Ja som si dala záväzok, že tento rok do masáži raz mesačne určite budem investovať.
  • Malé, časté, krátke a intenzívne zážitky. Jasné, že ísť na dlhú, aspoň dvojtýždňovú dovolenku raz ročne je super. Oveľa lepšie pre telo ale aj vašu psychiku je miesto jednej dlhej a nárazovej relaxácie raz za rok ísť na viacero krátkych, intenzívnych pobytov alebo výletov nabitých zážitkami. Taký sobotný výlet v susednom meste spojený s adrenalínovou aktivitou, výlet na bicykli či túra na neďalekú zrúcaninu hradu spolu s partiou kamarátov môže vo vás vyvolať tie isté pocity ako dlhá dovolenka pri mori. Častokrát aj lepšie!

No čo, stojí vám to za vyskúšanie? Dopriať si pohodu, spríjemniť si život aj počas týždňa a zminimalizovať stres v každodennom živote nemusí byť ani drahé a ani časovo náročné.

Mohlo by sa vám páčiť:

Instagram
LinkedIn