V živote si toho vieme vybrať fakt dosť veľa. Školu akú vyštudujeme, povolanie, záľuby, priateľov, životného partnera, bývanie, štýl života, štýl oblečenia. Niektoré si ale nevyberieme. To, či bohužiaľ alebo našťastie nechám na vás. Telo, v ktorom žijeme, dane a smrť sú jednoducho 100% istoty v živote každého človeka. 

No aj keď si telo nevyberieme, stále môžeme slušne ovplyvniť aspoň to, ako sa o neho staráme a ako bude vyzerať. Či už zvonka alebo zvnútra. No a keďže v ňom jednoducho musíme žiť celý život, urobme z neho to najlepšie telo, aké vieme. 

Staraj sa o seba. Nikto iný to za teba neurobí

Kam týmito motivačno- hecujúcimi rečami mierim? Jednoduché. Mnoho ľudí sa dokáže neuveriteľne kreatívne sťažovať a tvoriť výhovorky ako na bežiacom páse, prečo majú nadváhu, prečo vyzerajú unavene, prečo sa cítia ako keby ich prešiel parný valec, prečo ten a henten človek vyzerá dobre, lebo na to má peniaze atď, atď. Nechápte ma zle. Nemyslím človeka, ktorý má preukázateľné zdravotné problémy, to je samozrejme úplne iná téma a vôbec nie je na mieste aby som sa k nej vyjadrovala zrovna ja, laik.

Pred asi dvoma týždňami som si na FB všimla príspevok, v ktorm sa písalo o jednej známej moderátorke v nemenej známej TV ako dobre vyzerá a že aj napriek jej veku ako keby sa jej starnutie vôbec netýkalo. Súhlasím, naozaj skvelo vyzerá a mám ju rada.

Nešlo by však ani tak o ten článok ako o tie “premúdrelé” komentáre pod ním. 

Hneď niekoľko žien sa ihneď malo potrebu vyjadriť, že prečo o nej píšu, veď je jasné, že dobre vyzerá keď pracuje v telke, má plno peňazí a kopu času na seba a jej vzhľad ju “živí”. Vyzerať dobre má v popise práce. Že normálna žena “od sporáka” nikdy tak dobre vyzerať nebude. Neuveriteľné koľko “lajkov” a “srdiečok” tento názor mal. Tiež som bola prekvapená, že sa ešte v dnešnej dobe nájde žena, ktorá dokáže mať takýto predpotopný názor.  

Tá posledná veta ma “zabila”.  

V prvom rade, nech mi niekto vysvetlí, ako sa definuje žena “od sporáka” ale dotyčná asi myslela buď ženu na materskej alebo takú, ktorá nepracuje vôbec. Inak si to neviem vysvetliť . 

V druhom rade. To, že je žena doma na materskej alebo nepracuje neznamená, že sa o seba automaticky prestane starať a bude chodiť špinavá, priberie, nebude sa česať a jediné o čo sa bude starať sú deti, domácnosť a muž. 

Haló, žijeme v 21. storočí. 

Každá žena a nielen tá, všetci: muži aj ženy majú rovnaké možnosti. 

To, že je niekto verejne známy a na očiach verejnosti alebo obyčajný človek, starajúci sa o rodinu a pracujúci od 9.00 do 17.00 nič nemení na fakte, že ak človek CHCE vie vyzerať dobre v akomkoľvek veku. 

To, čo je najväčší problém je chcieť a vedome si na seba ten čas urobiť. Nie, nie je to sebectvo. Nemusíte cvičiť dlhé hodiny v najdrahších fitkách, platiť drahé osobné tréningy či tráviť hodiny na masážach a v drahých wellnessoch.

Nikdy nebolo viac možností ako je dnes. Chôdza a pohyb v prírode ako taký vedia byť úplne zadarmo. Masáže nestoja majland a často aj krátka 20 minútová dokáže zázraky, aplikácie na cvičenie, vďaka ktorým si viete fitko urobiť aj doma, ktoré sú zdarma, fitness a športové centrá od výmyslu sveta, zľavové potrály, kde si viete kúpiť rôzne relaxačné procedúry či pobyty za zlomok ich bežnej ceny. 

Ono aj tie “celebrity” ich vzhľad niečo stojí a verte tomu, že nie málo, keďže ich vzhľad často živí. Aj oni sú ľudia s bežnými problémami a účtami, ktoré ozaj niesú niečo, čo by im bežný človek mohol závidieť. Nie je všetko zlato, čo sa blyští. 

Vážiť si samého seba a starať sa o svoje telo je úplný základ. Treba ozaj len chcieť. Vyzerať dobre sa dá v každom veku a aj s menším rozpočtom 

Starajte sa o seba. Vaše telo je jediné miesto, v ktorom musíte žiť. 

 

Mohlo by sa vám páčiť:

Instagram