Už ste počuli o Bosu? Niektorí z vás, hlavne tí, čo pravidelne navštevujete fitká alebo na pravidelnej báze cvičíte už možno aj hej. A tým ostatným rada vysvetlím. 

Bosu je v podstate fitlopta prekrojená na polovicu. Je to, podla mňa, na Slovensku stále dosť podceňovaná fitness pomôcka aj keď dokáže tak veľa. Nielen čo sa týka postavy a kondičky ale vie dodať tréningom úplne nový rozmer. 

Keďže sa o tejto polovičnej lopte u nás až tak veľa nehovorí, rozhodla som sa, že to zmením a napíšem k tomu môj pohľad. 

Nový level tréningu

Bosu je vo svojej podstate balančná pomôcka. Pomáha nášmu telu (hlavne svalom a nervom) koordinovať a pripravovať na nestabilné podmienky, ktoré nám prináša každodenný život. 

Ale nie len to. Bosu sa hojne využíva aj pri silovom tréningu, rehabilitáciách a dokonca aj pri strečingu. 

Skratka BOSU v angličtine znamená: Both Sides Up a po našom oboma stranami hore. To znamená, že sa dá používať aj z jednej aj z druhej strany. 

No a teraz k tomu, ako dokáže Bosu spestriť vaše workouty. Tak napríklad už len tým, že cvičíte na nestabilnom povrchu. A nezáleží na tom, na ktorú stranu Bosu otočíte. Stále budete zapájať core, teda hlboký stabilizačný systém vášho tela. Laicky povedané, brucho maká aj vtedy, keď budete cvičiť napríklad nohy. Lebo si budete musieť udržiavať stabilitu. No a toto samotné, dáva napríklad klasickému výpadu úplne iný level. Aj úplne iný level svalovice. Verte tomu:D

Keď ale Bosu otočíte nestabilnou časťou dolu a na plochej časti sa snažíte robiť drepy a zároveň udržujete rovnováhu, tak vám garantujem, že nohy a zadok budete mať v ohni do pár sekúnd.

Aby ste si ale nemysleli, že Bosu je nejaké mega drahé. Tak ako so všetkým, sú lacnejšie a drahšie verzie. Jansé, keď chcete minúť 200 EUR, dá sa to. Ja som toľko minúť nechcela a tak ma Bosu stála necelých 50 EUR a dá sa v pohode kúpiť v každom eshope s fitness potrebami. 

Ale aby som tu len nekecala, tu je malá inšpirácia čo všetko sa dá na Bosu a s Bosu robiť z JuTúbu:)

Mohlo by sa vám páčiť:

Instagram